O nas

Założycielem i prowadzącym Szkołę Fotografowania jest Grzesiek Lityński, fotograf i podróżnik z Wrocławia. Od ponad 20 lat przemierza świat z aparatem w dłoni utrwalając piękno naszej planety. Na liście miejsc odwiedzonych przez Grześka znajdują sie takie kraje jak Australia, Birma czyli Myanmar, Botswana, Butan, Etiopia, Filipiny, Ghana, Indie, Indonezja, Kambodża, Kanada, Kenia, Laos, Malezja, Meksyk, Namibia, Nepal, Peru, Portoryko, Republika Południowej Afryki, Sri Lanka, Stany Zjednoczone Amer. Pn., Tajlandia, Tunezja (Sahara), Wietnam, Zimbabwe oraz większość krajów Starego Kontynentu. Zdjęcia Grześka wystawiane / nagradzane były w kraju i za granicą, jego specjalnością są zdjęcia ludzi a ulubionym motywem – cienie oraz gra świateł. Galeria autorskich zdjęć Grześka znajduje się na stronie www.litynski.com.

Grzesiek był stałym współpracownikiem magazynu podróżników „Globtroter”, magazynu fotografii podróżniczej FotoGea, magazynu sportów wodnych „H2o”., w obydwu przypadkach aż do zamknięcia czasopism.

Jak sama nazwa naszej Szkoły („Photo Tours”) sugeruje, koncept Szkoły opiera się na praktycznej nauce fotografii podróżniczej w podróży. Wyjeżdżamy w atrakcyjne fotograficznie miejsca i w egzotycznych plenerach poznajemy tajniki fotografii podróżniczej – na ulicach, targowiskach, nad brzegiem morza. Zajęcia teoretyczne z podstaw fotografii są starannie przygotowane w postaci prezentacji multimedialnych bogato ilustrowanymi zdjęciami z podróży Grześka.

Szkoła Fotografowania Grześka Lityńskiego istnieje już 12 lat, mamy za sobą dziesiątki udanych kursów, FotoWeekendów i Fotowyjazdów!
Serdecznie zapraszamy!