KURSY Fotografowania

Szkoła Fotografowania dla Podróżników Grzegorza Lityńskiego organizuje 4 rodzaje szkoleń fotograficznych:

a. FotoKursy – odbywają się w atrakcyjnych turystycznie miejscach (Hammamet, Barcelona, Lizbona). Kursy stacjonarne składają się z przedpołudniowych sesji teoretycznych, kilkugodzinnych zajęć praktycznych (plenerów) tudzież przeglądu zdjęć zrobionych w czasie plenerów. Cały okres Kursu przebywamy w tym samym hotelu.

b. FotoWyjazdy – są to wyjazdy, podczas których przemieszczamy się z miejsca na miejsce i cały dzień fotografujemy. Nie ma wykładów teoretycznych, ale są – często a gęsto – omawiania zrobionych zdjęć na ekranie laptopa. FotoWyjazdy zarezerwowane są wyłącznie dla osób, które przyswoiły sobie podstawy fotografii na wcześniejszych zajęciach Szkoły – na FotoWyjazdach są bowiem bardzo ograniczone możliwości przekazania podstaw fotografowania.

Do tej pory Szkoła Fotografowania dla Podróżników przeprowadziła FotoWyjazdy w Ameryce Środkowej (Kostaryka), Afryce (Tunezja), Europie (Czechy, Hiszpania, Niemcy, Portuglaia, Włochy) oraz oczywiście w Polsce.
c. FotoWeekendy – krótkie kursy sobotnio/ niedzielne (Wrocław, Górny Śląsk, Poznań, Berlin, Drezno, Praga, Karkonosze). Każdy FotoWeekend składa się z krótkich wykładów poświęconych jednemu tematowi (np. kreatywna ekspozycja zdjęć) oraz praktycznemu zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce (plener), a następnie omówieniu zrobionych w czasie pleneru zdjęć na ekranie monitora.

d. FotoKorepetycje – czyli szkolenia indywidualne dla osób, które nie mogą się dopasować do czasowych wymogów innych rodzajów szkoleń oraz dla wszystkich nowych uczestników Szkoły Fotografowania. FotoKorepetycje (zwane popularnie FotoKorkami) prowadzimy we Wrocławiu, Warszawie, na Górnym Śląsku, w Berlinie, Barcelonie, Dreźnie, Pradze od 2001 roku – inne lokalizacje są również możliwe w zależności od terminu oraz zainteresowań uczestnika Fotokorepetycji. W razie potrzeby zapewniamy sprzęt: aparat cyfrowy (lustrzanka) z obiektywami oraz torbą fotograficzną.

Więcej informacji na temat FotoWeekendów możecie znaleźć pod zakładką FotoWeekendy niniejszej strony internetowej. Zapraszamy!
———————————
Poniżej kilka zdjęć z poprzednich edycji Szkoły Fotografowania dla Podróżników Grzegorza Lityńskiego: